Blog

6 důvodů, proč si pořídit psa

Nemůžete se donutit chodit na každodenní procházku, máte neustále nedostatek lásky a chcete zhubnout přebytečné kilogramy? V takovém případě si pořiďte psa. Podívejte se na další důvody, proč mít doma čtyřnohého parťáka.

1) Sportem ke zdraví

Pokud patříte mezi milovníky sportu a dámské sportovní legíny neodkládáte téměř nikdy, pořiďte si podle toho i správnou rasu psa. Vyberte si takového psa, který potřebuje pohyb každý den a se kterým můžete společně běhat. Se psem můžete vyrazit i na kolo, jen dejte pozor, aby se vám vodítko nezamotalo přímo v kole.

2) Veselý parťák

Určitě sami víte, že když jste smutní tak vám náladu spraví třeba pohled na hrající si zvířata. Pořiďte si čtyřnohé psí miláčky, aby vás vždy rozveselily. Uvidíte, že najednou nebudete cítit nedostatek lásky, protože domácí mazlíčci ji dokážou dávat bezpodmínečně.

3) Pes z útulku

Při pořizování psa se zeptejte svých známých, zda někdo z nich nedává nebo neprodává štěně. Mrkněte se také do útulku a udělejte dobrý skutek. Dejte zde odloženým psím parťákům nový a plnohodnotný život. Uvidíte, že pes z útulku bude skvělým a spolehlivým parťákem.

4) Pravidelné procházky

Určitě to sami znáte. I když je váš šatník plný barevných legín, případně dámských biker kraťas a dalšího sportovního oblečení, je tak těžké se donutit vstát z gauče a jít se na chvíli projít. Když budete mít doma psa, bude pro vás pravidelná procházka s ním nutností. Velmi brzy si zvyknete a začnete mít z pohybu radost.

IMG_0574 3
IMG_5349 2

Dámské legíny s pruhy                                                                                        Dámské legíny s vysokým pásem černé

5) Denní rituály

Se psem se nemůže stát, že byste celý den nevylezli z postele, nepřipravili jídlo nebo se nevěnovali alespoň chvíli úklidu. Pes a jeho rytmus vám pomůže k tomu, abyste sami měli určité rituály, které dodržíte. Určitě tam patří snídaně, venčení, úklid i hraní se psem.

6) Využijte svou starostlivost

Pes je také ideálním společníkem, pokud máte již velké děti a nechcete být doma sami. Stejně tak to platí, když nemáte partnera nebo děti. Patříte-li mezi obzvlášť starostlivé osoby, pes je pro vás tím pravým, kam zaměřit svou pozornost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *