Blog

Nikdy není pozdě začít běhat!

Jezdíte často autem nebo MHD a vidíte, jak všichni kolem běhají? Nezastaví je ani zima a když vykoukne sluníčko, jsou běžci snad všude. Běhají různé věkové IMG_5348 kopie (kopie)kategorie  a Vy je jen s obdivem pozorujete?

Je snad věk ten faktor, který Vás může od běhání odradit?

Věk to není, jde jen o pevnou vůli, trpělivost a vytrvalost. Všechny začátky jsou těžké a dlouhé, ale ten pocit když uběhnete poprvé 5km. Jakoby jste zdolali obrovskou horu, nepřekonatelný cíl. Zaplaví Vás pocit štěstí, tedy i v tom směru, že to máte za sebou, ale jste na sebe neskutečně hrdí a ten pocit Vám jen tak někdo nevezme. Nooo, ikdyž následky druhý  a třetí den jsou katastrofální. Tak alespoň při každém pohybu následující dny víte, že jste právě Vy uběhli svoji první metu, kterou jste si určili.

Jak často v začátcích běhat? Minimálně třikrát týdně, stačí běžet 30min a svým tempem. Doporučuje se začínat s indiánským během, což znamená střídat běh a chůzi. Časem se bude Vaše vytrvalost zdokonalovat, běh bude plynulý a Váš dech pravidelný, což Vám konečně bude připadat, že sport, který děláte se dá nazvat běh.

Co na sebe, když jdu běhat? Další faktor, který může být pro někoho odrazující. Lidi, které potkáváte jsou neskutečně vyladění, holky mají krásné barevné legíny, jiné zase legíny s vysokým pásem a jen sportovní podprsenku. Dnes se dá koupit krásné, funkční oblečení a nemusí být ani vesmírně drahé. Je dobré si přečíst recenze, doporučení obchodu, či e-shopu a pak jen vybírat. V oblečení, které se Vám líbí a cítíte se dobře, tak i běh bude pro Vás příjemnější a budete se cítit sebevědoměji. Takže žádné vymlouvání a jde se na to. Jednou se začít přece musí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *