Blog

Změňte své stravování v pěti krocích

Chcete začít konečně dělat něco se svou váhou? Kromě pravidelného cvičení se zaměřte na zdravý a pestrý jídelníček. Změňte jej v pěti jednoduchých krocích a uvidíte, že již brzy si budete muset koupit nové a menší kalhoty. Na nic nečekejte a začněte už dnes.

1) Zelená je dobrá

Jednoduchou radou, jak vybrat správnou zeleninu, která je zdravá a obsahuje nejvíc potřebných vitamínů a tělu prospěšných látek, je zelená barva. Vybírejte do svého jídelníčku zelí, kapustu, okurky, brokolici, saláty a rozhodně nešlápnete vedle. Zelená zelenina se dá připravit na několik způsobů, hodí se do studené, ale i do teplé kuchyně. Připravíte polévky, saláty, zapečené hlavní chody, ale také například zeleninové chipsy, pizzu nebo třeba zeleninové placky, které můžete podávat s jogurtovým dipem.

Zajímavost o barvách

Zajímavé je, že při výběru oblečení na cvičení saháme často po dámských barevných legínách, případně si vybereme barevné biker kraťasy. U sportu je však k vidění i černé oblečení, včetně tílek, mikin a dokonce i běžeckých bot. Věříte tomu, že barvy podporují vaši psychickou a fyzickou pohodu mohou váš cvičební trénink zkvalitnit?

tricko_becomfycerne 2
IMG_1639

Tričko BeComfy černé                                                                                                                              Černé legíny s kapsou

2) Zdravé tuky

Doplňte do svého jídelníčku i zdravé tuky, které jsou například v různých druzích ořechů. Dopřejte si kešu, vlašské ořechy, případně nesolené pistácie nebo para ořechy. Skvělým způsobem, jak pozvednout obyčejnou ovesnou kaši na gurmánský zážitek jsou ořechová másla. Ty oceníte i pro přípravu dezertů nebo se skvěle hodí k ovoci.

3) Doplňte bílkoviny

Pokud často sportujete a téměř se nepřevlékáte ze sportovních dámských legín s vysokým pasem, rozhodně byste měli do jídelníčku přidat bílkoviny. Ty doplňte pomocí libového masa, ryb, luštěnin, sýru cottage a také luštěnin. Připravte si pokrmy klidně do krabiček den předem a mějte vždy po ruce alespoň sáček sušeného masa, který se hodí i na cesty.

4) Omezte polotovary

Vyhněte se polotovarům a vždy si vybírejte čerstvé suroviny. Raději si častěji zajděte do obchodu, než abyste měli dlouhé měsíce maso a jiné potraviny v mrazáku. To stejné platí o ovoci a zelenině, vždy si vybírejte raději čerstvé než zpracované v džusech, marmeládách a dalších produktech, které jsou plné cukru.

5) Dodržujte pitný režim

Zvyšte svůj pitný režim. Pijte hlavně vodu, neslazené čaje, ale nebojte se ani vody s citronem, mátou nebo jinými bylinkami. Vypít byste měli tolik vody nebo čaje, abyste večer necítili žízeň a zároveň abyste splnili nepsanou normu 6 až 8 sklenic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *