Uncategorized

Cestopis Kaprun, Zell am See

I tento rok jsme naplánovali letní hory, je to trochu změna od všech dovolených u moře. Hlavně měli radost psi, kteří na našem prodlouženém víkendu nesměli chybět. 

Cesta z Brna nám trvala 6hod i se zastávkami.

Ubytování jsme měli přes booking – hlavní filtr “domácí zvířata povolena”. Ubytování bylo skvělé asi 500m nad městem Kaprun. Doporučujeme si ověřit, zda při ubytování dostanete Zell am See card. S touto kartou máte většinu lanovek, autobusů v oblasti zdarma.

Ubytování

133365711
133370393
133365743

1, Výlet na Almbahn Kaprun

První den mělo pršet, tak jsme si řekli, že se jen projdeme nad ubytování. Jen co jsme vyšli, spadlo pár kapek, ale pak nám začalo i chvíli svítit sluníčko. A jak jsme stále stoupali, tak najednou jsme byli na Almbahn Kaprun. Táhlo nás nahoru také to, že tam bude restaurace a najíme se. Výhledy byly krásné, všude se pásly krávy. Nahoře bylo pár restaurací, my jsme navštívili Sauloch Alm, protože jsme hledali restauraci, kde berou karty. Příjemně nás překvapilo, že restauraci vlastní Slovák a zaměstáni tam byli slováci. Příjemně jsme se najedli a dali si výbyrný štrůdl s vanilkovým krémem. Po chvíli začalo pěkně pršet, takže nad restaurací byla lanovka, na kterou jsme nasedli a jeli dolů do Kaprunu. 

IMG_5594
IMG_5595
IMG_2293

2, Výlet na Přehrady Wasserfallboden a Mooserboden

Druhý den jsme jeli na přehrady, které byly hlavní důvod, proč jsme Kaprun navštívili.  Autem jsme dojeli až k Kesselfall Alpenhaus. Parkoviště má 11pater, ideální parkovat až nahoře, odkud se pokračuje a pak i vyjíždí. 

My jsme měli psi a chtěli jsme si to celé vyjít, ale první třetina cesty je pouze v lese, ti kteří nejsou moc zvyklí na výšlapy, tak je to odrovná a pak si neužijí tu nádheru. I my bychom v tuto chvíli zvolili od parkoviště cestu autobusem a potom lanovkou. Z lanovky můžete opět jet autobusem nebo již jít pěšky. Do autobusu i na lanovku můžou psi s náhubkem a na vodítku. 

Pro ty, kteří se to rozhodnou jít pěšky, tak stoupáte takto v lese. Cesty jsou skvěle značeny a nemůžete zabloudit.

IMG_5661
IMG_5837
IMG_5662

Od lanovky už to není daleko k první přehradě Wasserfallboden. Pokochali jsme se krásně modrou barvou přehrady, která i bez azurové oblohy byla nádherná. Udělali jsme několik selfiček a šli dál.

IMG_5688
IMG_5771

Jeden úsek byl náročnější a je potřeba dávat pozor. Ale není dlouhý a s opatrností je to v pohodě. Dále Vás čekájí jen krásné cestičky, kde Vás obklopují zelené hory a níže vidíte jezere Wasserfallboden, které jsme navštívili. 

Trasa od Wasserfallboden k Mooserboden je nádherná. Připadali jsme si jako v pohádce. Příroda mi připadala, jako bych byla ve filmu Hobbit. Obrovské zelené hory a do toho malé cestičky. Bylo to kouzelné. Na jaře jsme cestovali za přírodou na Bali a musím říct, že toto mě oslovilo mnohem víc. Jedno z nejkrásnějších míst, které jsem navštívila. 

b08751e9-1fdd-43b2-b59b-490537f4844a
50ca3d2c-31c0-448c-8fb4-089d52ff43ae
IMG_5879
IMG_5905
IMG_5820
IMG_5862
IMG_5937
IMG_5928

Přehrada Mooserboden se mi ve skutečnosti líbilo trochu méně jako Wasserfallboden, ale kontrast přírody na fotkách udělá své. Dali jsme si jídlo v restauraci na zahrádce s výhledem na jezero.

Doporučujeme navštívit ještě chatu – Heinrich-Schwaiger-Haus. My tam bohužel už nedošli. 

Cestu zpět jsme již vzali autobusem, lanovkou a zase autobusem až k parkovišti.

3, Vrchol Schmittenhöhe, který leží nad obcí Zell am See

Třetí den jsme to vzali z druhého konce. Vyjeli jsme lanovkou na Vrchol Schmittenhöhe. Parkoviště je zadarmo přímo u lanovky a psi mají lanovku zdarma. Nahoře jsme se pokochali, snědli pár borůvek a zašli si na oběd. Klasika gulášová polévka a knedlík plněný povidly s mákem a vanilkovým krémem je prostě top oběd. Pak jsme pomalu scházeli dolů. Musím říct, dolů je to o dost náročnější. Cestou jsme se zastavili k jezerám, které jsme měli cestou. Psi se tam koupali, nikdo tam nebyl, takže úplný klid. Nasbírali jsme i houby, které jsme si večer udělali na večeři a tím zakončili výlety v okolí Kaprunu a Zell am See. 

IMG_6197
168ec66b-03ee-4de8-baaa-d7113e650f3b
IMG_6231
IMG_6242

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *